
W miniony weekend odbył się 3. PGS Wyścig Górski – Tor Kielce, który zainaugurował nowy sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.Nasz klub był reprezentowany w następującym składzie: Julia Strzelichowska (Honda Civic) – pierwszy wyścigowy weekend zakończyła dwukrotnym zdobyciem drugiego miejsca w klasyfikacji Kobiet. Pierwszego dnia dokonała tego z przewagą dziesięciu sekund i stratą zaledwie 0,704 sekundy do najszybszej zawodniczki, która dodatkowo startowała mocną, topową konstrukcją wyścigową, jaką było Audi R8 LMS GT4. Tego dnia Julia była również najszybsza w tej klasyfikacji na pierwszym podjeździe wyścigowym. Drugiego dnia także uzyskała najlepszy czas w jednym z podjazdów – tym razem treningowym – i ostatecznie ponownie zajęła drugie miejsce. Julia była również klasyfikowana w Grupie 6, pełnej szybkich i doświadczonych kierowców prezentujących wysoki poziom. Szymon Marut (Citroën C2) – piątek i sobota przyniosły dla naszego najmłodszego zawodnika dwa drugie miejsca w klasie RHC-4, gdzie o zwycięstwo toczył wyścigowy pojedynek z innym naszym zawodnikiem, Grzegorzem Mortek. Pierwszego dnia o wygranej zadecydowały jedynie cztery sekundy. Grzegorz Mortek (Citroën Saxo VTS) – debiut w cyklu GSMP przebiegł pozytywnie. W obu rundach odniósł zwycięstwo w klasie RHC-4 i plasował się w okolicach środka stawki całej, liczącej dwudziestu kierowców, Grupy RHC. Bardzo dobrze, że Grzegorz szybko i sprawnie odnalazł się w nowej dla siebie dyscyplinie i osiągnął przyzwoite rezultaty. Wszyscy nasi reprezentanci jechali w Ilnicki Rally Team i zdobyli 1. miejsce w klasyfikacji sponsorskiej w obu rundach. ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() /Żródło: Ilnicki Rally Team, fot: Jakub Rozmus, Kuba Okońskim, Grzegorz Kozera/ | ||
| Dodał: admin, dnia 07.05.2026, 14:43 | ||