
W dniach 16-17 maja odbył się 23. Wyścig Górski Prządki, który stanowił trzecią i czwartą rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2026.Nasz klub był reprezentowany w następującym składzie: #54 Julia Strzelichowska - w sobotę, podczas trzeciej rundy, zwyciężyła w klasyfikacji Pań z wyraźną przewagą nad rywalkami. W tej klasyfikacji była najszybsza na wszystkich czterech podjazdach, natomiast w klasie 6 Nat zakończyła rywalizację na szóstym miejscu. W drugim dniu zmagań Julia ponownie była najszybsza w klasyfikacji Pań, a w klasie 6 Nat zamknęła czołową piątkę, na drugim podjeździe wyścigowym zbliżając się nawet do najszybszej trójki. #74 Grzegorz Mortek - w sobotę zajął znakomite pierwsze miejsce w klasie RHC-4. Na pierwszym podjeździe wyścigowym wypracował przewagę 3,7 sekundy, następnie na drugim to główny rywal przyspieszył, a Grzegorz stracił do niego 2,9 sekundy, finalnie zwyciężając trzecią rundę z przewagą 0,8 sekundy. W niedziele Grzegorz był nieobecny na zawodach. #75 Szymon Marut - pierwszy dzień rozpoczął bardzo udanie, uzyskując najlepszy czas na pierwszym podjeździe treningowym. Po pierwszym podjeździe wyścigowym istniała realna szansa na podium, jednak ostatecznie Szymon zakończył dzień na czwartym miejscu. W niedzielę zdołał już wywalczyć miejsce na podium w klasie RHC-4, zajmując drugą lokatę. Dzień rozpoczął od najlepszego czasu w klasie na jedynym podjeździe treningowym, z przewagą pół sekundy, natomiast w obu podjazdach wyścigowych był drugi, pozostając bardzo blisko zwycięstwa — do rywala jadącego Oplem Adamem zabrakło jedynie 1,8 sekundy. Wszyscy nasi reprezentanci jechali w Ilnicki Rally Team i zdobyli 2. miejsce w klasyfikacji sponsorskiej w obu rundach. ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() /Żródło: Ilnicki Rally Team, fot: Jakub Rozmus/ | ||
| Dodał: admin, dnia 27.05.2026, 15:12 | ||